تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - 20:04        کد خبر: ۱۷۱۰۴

چه کسی رییس سازمان محیط زیست می‌شود؟

     
رهیاب نیوز : سازمان محیط زیست در انتظار قهرمانی است که پس از 8 سال، توان از دست رفته محیط زیست کشور را بازگرداند. نوروزی معتقد است اینکه سکان‌دار محیط زیست چه کسی خواهد شد هم برای طرفداران و حامیان محیط زیست و هم مخالفان و منفعت‌طلبان ، اهمیت دارد .

 

 


سایت خبری محیط زیست ایران در ادامه نوشت: وحید نوروزی به عنوان اولین چهره محیط زیستی شهرداری تهران در تارنمای شخصی خود نوشت :طرفداران محیط زیست برایشان مهم است چه کسی انتخاب می شود چون وجود یک نفر رِیِیس مقتدر در شرایط فعلی سازمان محیط زیست بسیار حیاتی و تعیین کننده است.در شرایطی که اقدامات ضد محیط زیستی دولت در هشت سال اخیر تقریبا توان محیط زیست ایران را تحلیل برده است همگان در انتظار یک قهرمان هستند که بیاید و کاری کند.

طرفداران محیط زیست انتظار دارند فردی سکاندار سازمان محیط زیست شود که تدبیر و دانش حرف اول بدنه مدیریتی سازمان باشد. متخصصان محیط زیست در جای خویش قرار گیرند و پشتوانه تصمیم‌های مهم حکومتی در عرصه محیط زیست باشند.

دلم برای این قهرمان می سوزد. هر که هست اگر عاشق محیط زیست است و به هر قیمتی پشت میزی نمی‌نشیند که صلاحیت آن را ندارد واقعا دچار زحمت خواهد شد. این قهرمان راهی بسیار پر فراز و نشیب و طولانی و سخت در پیش دارد و در شرایط موجود فقط اگر بتواند وضعیت محیط زیست را به هشت سال قبل برگرداند کولاک کرده است و ما به این قهرمان خواهیم گفت: مچکریم!

مخالفان و دشمنان محیط زیست هم که عمدتا در سنگر صنایع مختلف و تخریب‌کنندگان طبیعت ایران زمین، جا خوش کرده‌اند برایشان بسیار مهم است چه کسی سکاندار محیط زیست کشور می‌شود. آنها به دنبال یک مرد و یا زنی هستند که مسامحه‌گر باشد. دنبال هیجان و کارهای عجیب و غریب نباشد که آرامش آنها را بهم بزند. آرام باشد. درجه شنوایی بسیار بالا داشته باشد. اهل ارتقای کیفیت محیط زیست نباشد. اصلا دانش محیط زیستی نداشته باشد و حتی معنای واژه اکولوژی و اکوسیستم را نداند. متهم اول تخریب محیط زیست را کشورهای استکباری و کافر بداند. معاهدات بین‌المللی محیط زیستی را کاغذ پاره‌ای بداند که دشمنان برای کشورهایی مثل ما دست و پا کرده‌اند. آنها توسعه را بهر قیمتی می‌خواهند و اگر این مرد و یا زن مزاحم کارشان شود طبیعی است که چرخ توسعه به هر قیمتی کند خواهد چرخید پس برایشان مهم است چه کسی رییس سازمان محیط زیست می‌شود.

اما یک نکته اساسی وجود دارد که شاید کمتر به آن توجه می‌شود. اگر رییس محترم جمهوری به محیط زیست اعتقاد قلبی داشته باشند کاری می‌توان کرد و انتظار اقدامات بزرگ محیط زیستی داشت. اگر خدای نکرده این اعتقاد قلبی وجود نداشته باشد از همین حالا هیچ انتظاری نمی‌توانیم داشته باشیم حتی اگر بزرگترین قهرمانان ملی در راس این سازمان بنشینند. فقط امیدوارم آنهایی که دوستشان داریم و از نظر ما عاشق محیط زیست هستند در این بخش گرفتار نشوند بلکه در کنار یک رییس جمهور مقتدر و معتقد به مسائل زیست محیطی در این چهار سال، خاطره‌ای بسیار شیرین از خود به جای بگذارند تا دولت بعدی….

گذشت زمان نشان خواهد داد چهار سال آینده کشتی طوفان زده و عن قریب به گل نشسته محیط زیست چه فرجامی خوهد داشت! ما هم در کنار تمام دوستان و طرفداران محیط زیست به نظاره می‌نشینیم و برای محیط زیست دعا می‌کنیم.


کلمات کلیــدی : ,
آرشیو خبر
  
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
قاسم سلیمانی مردی که در هرلحظه هرجایی وجود دارد/ مسئولان آمریکایی: بدون اجازه سلیمانی نمی‌توان کاری ... دعای ساده جهت آمرزش گناهان کبیره امام حسین بادشمن اتمام حجت کرد؛ نه مذاکره! وضعیت مردم آخر زمان در کلام پیامبر کنترل داعش بر مرکز رمادی تکذیب شد گزارشی از پیروزی‌های اخیر ارتش عراق داعش، موصلی‌ها را به ˝اهدا˝ی خون وادار می‌کند گزارش واشنگتن پست درباره دربی تهران مذاکرات وین وارد مرحله‌ای حساس می‌شود تحرکات جدید «انجمن حجتیه» «حاج محمود» قاره آمریکا را کشف کرد! برای رفع خستگی چه بخوریم؟ تصاویر؛ حوزه‌های ˝خالی˝ رأی‌گیری در بحرین دختر ایرانی به فینال مراسم دختر شایسته جهان اسلام رسید/ تصاویر سرتیم‌حفاظت‌سیدحسن‌نصرالله +عکس ˝جهادنکاح˝پزشک مالزیایی درسوریه!+عکس لامپی که از ۱۱۰ سال پیش روشن است ! انتخابات آل‌خلیفه ˝مرده˝ متولد شد نخستین انتخابات ریاست جمهوری در تونس محل نگهداری سرهای مبارک شهدای کربلا سازمان یونسکو منتشر کرد: ˝نجف؛ دروازه حکمت˝ مشکلات خوشمزه‌ترین موجود درحال انقراض تجمع بزرگ دانشجویی «توقف ممنوع» جنگ تبلیغاتی هسته ای آلبرایت علیه ایران جنگنده قاهردرمرحله تست پرواز ازدواج جوانان عرب بر سر سفره عقد ایرانی! بمب تاریخی نقل و انتقالات فوتبال لو رفت! عکس/ بازیکنان استقلال یک شب مانده به دربی عکس | تونل افتخار بازیکنان بارسلونا برای لیونل مسی تركیب احتمالی استقلال برای بازی با پرسپولیس صادقیان پس از مصدومیت به خانه امیر تتلو رفت! همبرگر رایگان به رأی دهندگان بحرینی آخرین شهید فتنه۸۸ نه پول دارند نه پارتی حزب‌الله لبنان به موشک‌های نقطه‌زن ایرانی مجهز شده/ جزئیاتی از نقش‌ موشک‌ها در ضربات‌ سنگین به صهیون... ظاهرمتفاوت سعود الفیصل+تصاویر حکم آیت الله مکارم در مبارزه با تکفیریها خوشا آنان که در وایبر نرفتـــــــند یکی برای تیم آمریکایی عدم لغو تحریم باعث شکست مذاکرات است نظر سردار سلیمانی درباره حوادث یمن/ 'هدیه الهی بود'
برنامه های شبکه استانی خوزستان را چگونه ارزیابی می کنید؟