تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۲ - 01:36        کد خبر: ۲۸۰۷۶

انتقاد تند کفاشیان از برنامه ورزش از نگاه دو

     
رهیاب نیوز :رئیس فدراسیون فوتبال با انتقاد شدید از برنامه ورزش از نگاه دو و اتفاقاتی که در این برنامه رخ داد گفت: به برنامه‌هایی در صداوسیما اجازه فعالیت و نقد فوتبال را می‌دهند که هیچگونه گزینش و یا نظارتی بر فعالیت و انتخاب افراد آنها ندارند. باید مراجع حسابرسی با دقت و حساسیت این برنامه‌ها را بررسی کنند تا مشخص شود که ما نیاز به حسابرسی داریم یا سازندگان این برنامه و ذینفعان آن.

به گزارش رهیاب نیوز به نقل از مشرق، پنجشنبه شب گذشته در برنامه ورزش از نگاه دو علی کفاشیان و عزیزمحمدی به عنوان میهمان و پیمان یوسفی و علی عالی به عنوان مجری و کارشناس حضور داشتند و صادق درودگر مدیرعامل ملوان هم به عنوان منتقد کفاشیان روبه‌روی وی نشسته بود.پس از انکه کفاشیان در ابتدا با خنده جواب برخی سوالات را داد چند سوال انتقادی و البته غیرمرتبط با آنچه که به گفته خود کفاشیان به وی گفته شده بود در برنامه از او پرسیده خواهد شد، رئیس فدراسیون فوتبال پس از حدود یک ساعت با عصبانیت برنامه را ترک کرد.

 
 امروز (شنبه) علی کفاشیان، در خصوص حضورش در برنامه تلویزیونی پنج‌شنبه شب به سایت این فدراسیون گفت: به رسم همیشگی حضور در برنامه‌های تلویزیونی با من تماس گرفتند و از من خواستند در خصوص حضور سپ بلاتر، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال و دستاوردهای سفر ایشان به ایران در این برنامه حضور پیدا کنم و من هم علی‌رغم حضورم در میهمانی رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و با وجود خستگی یک ماهه از برنامه‌ریزی برای حضور ایشان در تهران و به جهت اینکه خود را موظف به پاسخگویی به مردم و اهالی فوتبال ایران می‌دانم در این برنامه حاضر شدم و جالب اینجا است که از من خواستند ساعت 11:30 در این برنامه حضور پیدا کنم و زمانی که به این برنامه رفتم، دقیقاً در استودیو متوجه شدم که قرار است نفرات متعددی پیش روی من قرار بگیرند. آنها من را در یک عمل انجام شده قرار دادند، آنهم درست در زمان شروع برنامه.

 
وی افزود: همه اهالی ورزش و مردم عزیز ایران می‌دانند که من همواره پاسخگو بوده‌ام و به خاطر اتفاقاتی که افتاد چه به خاطر بی‌حرمتی‌ها به اهالی ورزش فوتبال و همچنین ترک این برنامه، از جانب خودم از همه عذرخواهی می‌کنم. زمانی که متوجه شدم که به دلیل بی‌اخلاقی‌ها، بی‌حرمتی‌ها و ناهماهنگی‌های به وجود آمده توجیهی برای پاسخگویی به  بی‌اخلاقی‌ها نداشتم، این برنامه را ترک کردم. همانطور که گفتم پیش از حضور در هر برنامه تلویزیونی از موضوعات آن پرس و جو می‌کنم تا بتوانم با جمع‌آوری اطلاعات درست، پاسخگوی سوالات باشم اما در این برنامه تلویزیونی برای حضور بلاتر به ایران از من دعوت به عمل آمد اما در خصوص موضوعات دیگری صحبت شد و محتوای بحث شفافیت گزارش مالی و بودجه فدراسیون برای سال آینده بود که در مجمع ارائه شده بود.

 
رئیس فدراسیون فوتبال همچنین تاکید کرد: ما منکر آن نیستیم که در جمع‌آوری اطلاعات این بخش اشتباه و یا سهل انگاری صورت گرفته بود و در همان زمان برگزاری مجمع نیز بدون هیچگونه مقاومتی و بدون سرپوش گذاشتن، مطالب را پذیرفتیم و با تعیین یک گروه 6 نفره مقرر شد گزارشات به طور کامل بررسی و در ادامه به اعضای محترم مجمع ارائه شود اما باید بگویم کمتر مجموعه‌ای در فوتبال و خارج از آن مانند ما قدرت پذیرش ایرادات را داشته و بسیاری از مجموعه‌های فوتبالی را می شناسم که با وجود اشتباهات حاضر به پذیرش آنها نیستند اما به لطف اساسنامه مدرن و به روز فوتبال، خود را موظف به شفاف سازی و دادن گزارش به اعضای مجمع می‌دانیم.

 
«ما در تمامی مسائل فدراسیون فوتبال از جمله گزارش مالی شفاف هستیم ولی آیا آنهایی که به این شفافیت ما ایراد می‌گیرند و یا در رسانه‌ها به آن می‌پردارند خودشان هم در مورد مسائل مالی شفافیت لازم را دارند؟»،کفاشیان با طرح این پرسش افزود: عوامل این برنامه (ورزش از نگاه 2) به جای پرداختن به عملکرد واقعی فدراسیون موضوعات دیگری را که در مجمع به جهت رفع اشکال مطروحه تصمیم گیری شده است را با ادبیات ناصواب مطرح کردند.

 
رئیس فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: جالب اینجاست که در جایی در خصوص شفافیت مالی از ما انتقاد کردند که سوالات ما در مورد حق طبیعی فوتبال که حق پخش تلویزیونی است را علی‌رغم اعتراضات متعدد بدون پاسخ گذاشته‌اند و از سویی دیگر به برنامه‌هایی در صداوسیما اجازه فعالیت و نقد فوتبال را می‌دهند که هیچگونه گزینش و یا نظارتی بر فعالیت و انتخاب افراد آنها نداشته و به هر کسی به راحتی اجازه می‌دهند که با دعوت از میهمانانی که شرایط‌شان بر همه اهالی فوتبال مشخص است، برنامه را اداره کنند. همین جا اعلام می‌کنم به فدراسیون فوتبال که به صورت رسمی در ایران فعالیت می‌کند، اجازه برنامه‌سازی و یا دادن حق طبیعی آن را نمی‌دهند و از سوی دیگر به راحتی به افرادی با اهداف خاص اجازه ساختن برنامه می‌دهند.

 
وی ادامه داد: باید بدانید که ما هم حاضریم با پرداخت هزینه‌های متعارف ساخت برنامه از طریق معمول و سایر موارد برنامه‌ای به نام فدراسیون فوتبال در صداوسیما داشته باشیم اما نه تنها به ما این اجازه را نمی‌دهند بلکه حق پخش تلویزیونی که یکی از منابع اصلی درآمد در فوتبال جهان است را به ما نمی‌دهند و به یک عده از افراد بدون گزینش و تایید صلاحیت اجازه ساخت برنامه و جذب اسپانسر را می‌دهند که به نظر من باید مراجع حسابرسی با دقت و حساسیت این برنامه‌ها را بررسی کنند تا مشخص شود که ما نیاز به حسابرسی داریم یا سازندگان این برنامه‌ها و ذینفعان آنها.

 
علی کفاشیان در ادامه به حضور بلاتر در ایران اشاره کرد و افزود: جالب اینجا است در زمانی که همه دنیا و همه شبکه‌های تلویزیونی خارج از کشور به موضوع حضور بلاتر در ایران اشاره می‌‎کنند و بسیاری از مسائل مهم فوتبال ایران از قبیل پول بلوکه شده، دادن یک کرسی دیگر به ایران در فیفا، ادای احترام بلاتر به شهدای جنگ تحمیلی ایران، مسئله حجاب بانوان مسلمان در فوتبال، جلسات متعدد رئیس فیفا با مسئولان نظام از جمله ریاست محترم جمهور، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، ریاست محترم سازمان محیط زیست و همچنین معاونت اجرایی و سرپرست وزارت ورزش و جوانان و موضوعات مهم پیرامون آنها و مشارکت ایران در میزبانی جام جهانی 2022 می‌پردازند، این برنامه تلویزیونی که هیچ نظارتی روی آن نیست دقیقاً در زمان حضور بلاتر به موضوعاتی که پیش از این در خصوص آن توضیح داده شده است، می‌پردازد که 2 دلیل برای آن بیشتر متصور نیستیم. نگاه خوش بینانه این است که سازندگان این برنامه هیچگونه اطلاعی از موضوعات روز فوتبال ایران ندارند و نگاه دیگر این است که با برنامه سفارشی می‌خواهند با مطرح کردن این مسائل و طراحی یک سناریو این اتفاق مهم را تحت الشعاع قرار دهند و ... .

 
رئیس فدراسیون فوتبال با ابراز ناراحتی از بی حرمتی به افراد در این برنامه تلویزیونی گفت: نمی‌دانم چگونه به خود اجازه می‌دهند که به افرادی که به اندازه سن ایشان سابقه فعالیت در ورزش فوتبال را دارند اهانت کنند؟! خانواده فوتبال و افراد آن برای همه مشخص هستند. از بنده تا اعضای هیئت رئیسه گرفته تا نواب رئیس که همه منتخب مجمع هستند و اعضای محترم مجمع فدراسیون ارتباط نزدیکی با ایشان دارند و به نظر من زیر سوال بردن این افراد که خود منتخب مجمع هستند زیر سوال بردن اعضای مستقل مجمع  است که اکثر آنها توسط ارگان‌هایی غیر از فدراسیون فوتبال ارائه می‌شوند، چرا که مجمع فدراسیون 76 عضو دارد و بسیار از آنها اعضای باشگاه‌ها هستند.

 
وی با بیان اینکه «البته ساخت اینگونه برنامه ها با هدف قبلی و به صورت سفارشی است و مشخص است که چه منافعی برای سازندگان آن خواهد داشت»، ادامه داد: در برنامه پنج‌شنبه شب به یک موضوع اشاره شد و در شلوغی برنامه به آن پرداخته نشد و آنهم اشاره به اعضای محترم هیئت‌های فوتبال استان‌ها است. در این برنامه به آنها که نه تنها از استان خود بلکه از فدراسیون فوتبال هم هیچ حقوقی نمی‌گیرند، تهمت زده شد. عوامل این برنامه باید از اعضای محترم مجمع و هیئت‌های فوتبال استان‌ها عذرخواهی کنند.

 
علی کفاشیان در ادامه بیان کرد: جالب است کسانی ابراز نگرانی از این موضوع می‌کنند که در زمان حضور بلاتر در ایران نه تنها کمکی به ما نکردند بلکه با دروغ‌پردازی و سنگ‌اندازی جلوی پای فدراسیون فوتبال، مانع از انجام بسیاری از خواسته‌های ما شدند. به عنوان مثال در برنامه پنج‌شنبه شب نشان داده شد که فردی با کوبیدن به در ورودی سالن همایش خواستار ورود به سالن برای شرکت در مراسم افتتاحیه است که این فرد خود از عوامل همین برنامه بود و می‌خواست با این کار بی‌نظمی در مراسم را به افراد القا کند در حالی که خوشبختانه با همکاری خوب شبکه محترم ورزش و مدیریت آن در پخش زنده تلویزیونی، همه دیدند که مراسم ما در داخل سالن با چه نظم و انسجام خاصی برگزار شد و در زمانی که همه شبکه‌های خارجی اعم از شبکه‌های معاند به موضوعاتی که در بالا اشاره کردم، پرداختند، این افراد به دنبال تشویش اذهان عمومی بودند، بدون آن که توجهی به بازتاب این اقدام زشت‌شان در مجامع بین‌المللی داشته باشند.

 
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: همه باید بدانند که فدراسیون فوتبال اخلاق گرایی، رعایت ادب و احترام به حقوق افراد و تقوا را پیشه کار خود کرده و هیچگاه به دنبال نقد گذشته فوتبال نبوده و با انجام اقدامات اصولی در زمینه فوتبال پایه مانند حضور همه رده‌های سنی پایه در مسابقات نهایی رقابت‌های آسیایی و جام جهانی اعم از فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی، می‌خواهد نقشه راه درستی را برای فوتبال ایران متصور شود. ما هیچگاه به دنبال تخریب نبوده‌ایم چرا که تخریب فدراسیون فوتبال چه در این زمان و چه در زمان گذشته، موجب تخریب و تضعیف آن می‌شود و یک فدراسیون ضعیف نمی‌تواند قدرتی در انجام فعالیت‌های خود داشته باشد و از همه مهم‌تر فوتبال کشور است و همه باید با تلاش در هر بخش آن به کمک فوتبال ایران بیاید تا بتوانیم آینده درستی را برای فوتبال کشور متصور شویم.

 
علی کفاشیان در پایان گفت: در پایان می‌خواهم تشکر کنم از همه رسانه‌هایی که در این مدت به ما کمک کردند تا اقدامات خوب و اثرات مثبت برگزاری همایش علم و فوتبال را به سمع و نظر مردم برسانیم، تا جایی که رئیس فدراسیون جهانی فوتبال و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا از ما خواستند که نه تنها این همایش را هر 4 سال به صورت بین‌المللی برگزار کنیم بلکه هر 2 سال یکبار  این همایش را به صورت ملی در کشور برگزار کنیم و با افزایش و رشد دانش فوتبال کشور و توجه به فوتبال پایه، دیگر در آینده دغدغه‌ای برای حضور در جام جهانی و یا موفقیت‌های دیگر را نداشته باشیم و بدیهی است در ادامه حق قانونی خود می‌دانیم تا از طریق مراجع قضایی ذیربط در خصوص اهانت‌ها و اکاذیب منتشره در این برنامه پیگیری‌های لازم را به عمل آوریم.
 
 

کلمات کلیــدی : ,
آرشیو خبر
  
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
مدیر تدارکات تیم فوتبال امید ایران از اینچئون اخراج شد + متن بیانیه رونمایی از محیط کاربری ویندوز 9 +تصاویر زندگی عجیب زن چینی با نصف مغز!+ عکس نوبخت: رییس‌جمهور به نیویورک می‌رود حمله شدید علی کریمی به علی دایی/ آقایان باید دهان اطرافیان‌شان را ببندند بیانیه بی سابقه القاعده برای مقابله با ائتلاف مبارزه با داعش داعش کتاب‌های درسی را تغییر داد تسویه حساب پرسپولیس با دستیاران دایی عکس/ بزرگترین محموله مازراتی در ایران فرود اجباری هواپیمای عازم ˝جده˝ از ˝اربیل˝ در فرودگاه بغداد توزیع دومین بسته امنیت غذایی اقشار آسیب‌پذیر سرنوشت تلخ آرش افشین مسجدی که زنان در آن امام جماعت می‌شوند و پذیرای همجنس‌گرایان است! چاقوکشی در تمرین پرسپولیس!/ عکس نماینده آیت الله سیستانی تهدید به مرگ شد + سند باتری این موبایل هیچ وقت تمام نمی شود/ عکس درآمد چین از مهر و تسبیح سالانه چند میلیارد است؟ یک شرط مهم برای استجابت دعا تبلیغ ادیان غیرتوحیدی در قالب انیمیشن (4) +تصاویر کیفر كسى كه نمازش قضا شود علی پروین: این چه طرز برکناری علی دایی بود؟!/ کار فردوسی پور اصلا قشنگ نبود فعالان ضد جنگ، وزیر دفاع آمریکا را غافلگیر کردند + عکس هزینه داروهای شیمی درمانی نصف می‌شود عجیب ترین سیب های دنیا + عکس عکس/انفجار تروریستی نزدیک سفارت آمریکا در کابل‎ داعش چه برنامه ای برای زنان دارد؟ نماز آیت‌الله جنتی در مسجد جمکران+عکس اسرائیل همکاری با کمیته حقیقت یاب سازمان ملل درباره غزه را رد کرد بحران آب جدی است، مردم صرفه‌جویی کنند شرمن: ظرفیت غنی سازی فعلی ایران قابل قبول نیست اسامی محرومان هفته نهم لیگ برتر عرق زیاد؛ یک بیماری یا نشانه ای از یک بیماری ؟ هلاکت سرکرده ارشد نظامی داعش در نینوا/ تخریب قلعه باستانی تکریت زنان نیمه فراموش شده دفاع مقدس کنایه ˝شرق˝ به اظهارات مشاور احمدی‌نژاد درمورد ساختمان ولنجک خودکشی فجیع و دردناک یک زن راهکار حجاب ، کور کردن مردان است! والیبال با پیروزی برابر آلمان صعود می‌کند انتقاد خزاعی از فیلم‌سازی علیه ایران خوشنویسی به شکرانه سلامت رهبر انقلاب
علت نتایج ضعیف تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان چیست؟