پهپاد ارسالی به حیفا، روسی بود

رهیاب نیوز :یك پایگاه اینترنتی عبری زبان مدعی شد که كشتی‌های روسی مستقر در آبهای لبنان با هدف جاسوسی از تاسیسات هسته ای رژیم‎صهیونیستی در شهر اشغالی حیفا، هواپیمای بدون سرنشین را فرستاده اند.

پایگاه اینترنتی نزدیک به وزارت دفاع رژیم صهیونیستی "اسرائیل دیفنس"، دیروز ـ پنجشنبه 12 اردیبهشت ـ با استناد به پیش بینی های خاص خود و اطلاعاتی كه از چند منبع امنیتی و اطلاعاتی به دست آورده است، این احتمال را مطرح کرد که كشتی های روسی مستقر در آب های لبنان، هواپیمای بدون سرنشین را به شهر اشغالی حیفا فرستاده اند تا از تاسیسات هسته‎ای اسراییل در این شهر جاسوسی كنند.

این پایگاه صهیونیستی افزود:  كشتی های جنگی روسیه در آبهای منطقه ای لبنان به شكلی در حال حركت بودند كه به نظر می رسد با مسیری كه هواپیمای بدون سرنشین از آن عبور كرد، هماهنگ است.
 
پایگاه "اسرائیل دیفنس" در بیان علت ارسال چنین هواپیماهایی بر فراز "بندر حیفا"، این عملیات را به آنچه در ماه مارس گذشته منتشر شد، مرتبط دانست. در آن زمان این گمانه مطرح شده بود که یگان كماندوی وابسته به نیروی دریایی اسراییل برای نظارت بر تحركات كشتی های جنگی روسیه در سوریه، در مقابل بندر طرسوس دوربین های جاسوسی نصب كرده است.

به گفته این پایگاه عبری زبان، برخی از انواع هواپیماهای بدون سرنشین ساخت روسیه به باندهای ویژه برای پرواز نیاز ندارند، بلكه از طریق یك دهانه یا دهلیز ارسال می شوند، مانند هواپیمای آمریكایی كه چند سال پیش برای جاسوسی بر خلیج فارس فرستاده شد اما ایران توانست آن را سرنگون كند.
 
بر اساس ادعای این پایگاه صهیونیستی، احتمال دارد كه این امر شیوه جدید روسیه برای كمك به لبنان و سوریه برای مقابله به مثل و جاسوسی از تاسیسات حساس اسراییل در منطقه حیفا باشد.

منتشر شده توسط العالم در تاریخ ۱۳۹۲ جمعه ۱۳ ارديبهشت
کدخبر:6150منبع:العالمتاریخ انتشار:۱۳۹۲ سيزدهم ارديبهشتلینک خبر: http://www.www.rahyabnews.com/Pages/News-6150.aspx